VETERINÁRNÍ KLINIKA U NÁDRAŽÍ

ČESKÁ TŘEBOVÁ

 Pondělí  8.00 - 11.00   14.00 - 18.00
 Úterý  8.00 - 11.00   14.00 - 18.00
 Středa  8.00 - 11.00   14.00 - 18.00
 Čtvrtek  8.00 - 11.00   14.00 - 18.00
 Pátek  8.00 - 11.00   14.00 - 18.00
 Sobota  9.00 - 12.00

Ostatní články

Diabetes mellitus (cukrovka) je poměrně časté onemocnění vyskytující se u psů i koček. Tento text je jakousi příručkou pro majitele zvířat trpících diabetem - obsahuje základní informace o onemocnění a jeho léčbě.

K biochemickému analyzátoru jsme nyní pořídili i analyzátor hematologický. Veškerá základní krevní vyšetření jsou u nás od teď dostupná na počkání!

Pořídili jsme nový chirurgický nástroj, tzv. enseal. Jedná se o formu harmonického skalpelu, který bez použití šicího materiálu rychle a bezpečně uzavírá cévy.

Když vám pejsek začne častěji močit, objeví se krev v moči nebo naopak se pejsek nemůže vymočit vůbec, tak je správný čas navštívit svého veterináře. Může se jednat o onemocnění močových cest, ale i onemocnění prostaty. Jedním takovým onemocněním je urolytiáza(tvorba močových kamenů). U tohoto onemocnění je důležitá terapie, ale i prevence.

Krmit psa kostmi či nikoliv? Často na pohotovosti slýcháme: "Krmím kostmi celý život, ale tohle se nám stalo poprvé." Obrázek bývá obdobný - pacient trpící obrovskými bolestmi, často ve velice vážném stavu a my jen zpětně přemýšlíme, zda ta kostička stála za to...

Borelioza je závažné bakteriální onemocnění, které je přenášené infikovanými klíšťaty. Průběh onemocnění u psů je podobný jako u lidí. U Vašeho mazlíčka můžete pozorovat kulhání, neochotu k pohybu a otok kloubů. Příznaky mohou být také ale nespecifické, jako například nechutenství, apatie, vysoká horečka, zvětšené mízní uzliny. Vzácně se také může vyskytnout onemocnění srdce nebo ledvin.

Možná už jste někdy řešili otázku, zda nechat Vaší fenku vykastrovat. Nebo zda je vhodné zabránit zabřeznutí pomocí hormonální antikoncepce. Je opravdu nutné, aby fenka měla alespoň jedenkrát za život štěňata? Odpověď nejen na tyto otázky najdete v tomto článku.

Výběr z fotogalerie